Výroba a výstavba parkovací věže

Výroba parkovacích věží není zdánlivě tak jednoduchá. Jedná se o velmi důkladně obráběný systém sad a dílců, které musí při montáži do sebe zapadat na desetiny milimetru přesně.

Při výrobě se používá nejen nejnovějších technologií zpracování hutních materiálů, ale také velmi důkladně připravený systém elektroinstalace a oprogramování. Systém může být již z výroby určen pro specifické potřeby každého zákazníka, čímž se stává unikátním parkovacím systémem.

Systém je navržen tak, aby pojmul 2 místa pro 16 automobilů, která jsou umístěna horizontálně ve dvou řadách. Celý systém je řízen z ovládacího panelu před věží a automobily se točí z hora dolů (karuzel). Věž si sama umí najít volné parkovací místo a připravit ho pro dalšího parkujícího. Navíc si systém sám určí, která cesta bude pro odevzdání řidiči kratší. Netočí se tudíž jen jednosměrně, ale dle situace systém volí vždy tu kratší variantu. Z hlediska prostoru a efektivity se jedná o velmi úsporné parkoviště.

Po mechanické stránce jde o samostatně volně stojící konstrukci s životností delší než 20 let a rychlou instalací, již od 3 dnů v závislosti na typu. CAR TOWER je navíc systémem maximálně flexibilním s možností demontáže a přemístění na libovolné místo v průběhu celé životnosti konstrukce. Navíc je parkovací systém CAR TOWER navržen s maximálním stupněm unifikace jednotlivých komponent a je tak konstrukčně předpřipraven na možnost dodatečného zastřešení, krytování nebo použití jiných doplňků vyrobených na přání zákazníka.